Кіберспортивна організація Кріппи Максима NAVI: дайджест найяскравіших благодійних ініціатив

Кіберспортивна організація Natus Vincere та її власник Кріппа Максим увійдуть в історію незалежної України не тільки завдяки яскравим перемогам у галузі кіберспорту. Запам'ятаються вони і своїми благодійними ініціативами, які дивують різноспрямованістю та мільйонними зборами. «Народжені перемагати», а саме так перекладається назва організації з латині, вже зробили величезний внесок у загальну справу перемоги України і не збираються зупинятися на досягнутому.

 

Скласти своєрідний ТОП найцікавіших благодійних ініціатив NAVI і Кріппи Максима виявилося непросто. У благодійну діяльність і сама організація, і її власник включилися буквально в перший же день повномасштабного вторгнення і до сьогодні встигли зробити дуже багато для країни. Ми вибрали тільки ті події, які здалися нам найяскравішими. Але зазначимо, кожна гривня, спрямована на перемогу України, - вже великий крок. Дякуємо всім, хто підтримує країну в складні часи.

NAVI - Born to be Brave
  1. Допомога з першого дня: понад 1 155 000 гривень

    NAVI - легендарна кіберспортивна організація відома в усьому світі, природно, у компанії є свої мерч. 24 лютого 2022 року NAVI shop зупинив свою пряму діяльність із продажу брендованого одягу, але долучився до спільної справи оборони столиці. Тоді одяг з NAVI shop було передано бійцям ТРО і діткам, які перебували на лікуванні в лікарні Охматдит.

    Але любимо ми одяг від NAVI не тільки за це. Магазин відновив роботу вже в травні 2022 року, дуже скоро було створено лімітовану колекцію брендових кросівок NAVI+PUMA. Прибуток від їхнього продажу було спрямовано чотирьом українським благодійним організаціям. Всього за 4 місяці роботи NAVI shop зібрав і передав на благодійні потреби понад один мільйон гривень.

  2. Число «13» - добрий знак: $500 000

    У, м'яко кажучи, непростому 2022 році NAVI відзначала свою тринадцяту річницю. Святкової атмосфери як і настрою, зі зрозумілих причин, не було. Але була мета - допомогти врятувати життя українців. Так виникла ідея проведення благодійного турніру BORN TO BE BRAVE. Двадцятка найкращих кіберспортсменів розділилася на чотири команди і продемонструвала першокласну гру. Тоді NAVI вдалося зібрати $400 000. Цифра пристойна, але причетному до турніру власнику організації Кріппі Максиму вона здалася недостатньою, і він вирішив додати ще $100 000 із власних коштів.

    У підсумку півмільйона доларів було перераховано на рахунок створеної Президентом України платформи UNITED24. Відомо, що кошти було витрачено на купівлю медичного обладнання.

  3. Діти заслуговують на краще: $44 000

    Ворожі ракети не знають слова «мораль» і часто б'ють по лікарнях і школах. Коли одна з них влучила в будівлю ліцею імені Михайла-Коцюбина, платформа UNITED24 оголосила збір Reconstructed. Пройти повз необхідність облаштувати сучасний комп'ютерний клас для дітей NAVI не змогла. На прямих трансляціях спільно з компанією Maincast кіберспортсмени закликали донатити і таким чином змогли зібрати 44 тисячі доларів США.

  4. Зігріти жінок: понад 1 000 000 гривень

    Українську землю, як відомо захищають не тільки чоловіки, величезний внесок у справу перемоги роблять і жінки-військовослужбовці. Благодійна організація «Землячки» виступила з ініціативою щодо пошиття якісної зимової форми для героїнь України. NAVI відповіла шоуматчами, які дозволили зібрати 1 014 000 гривень.

  5. «Джевелінки» та пожертви на охорону здоров'я: $1 000 000

    Не тільки ЗСУ може похвалитися унікальними жінками, у кіберспортивній організації Кріппи Максима вони теж є. Жіноча команда з гри в Counter-Strike NAVI Javelins перемогла на міжнародному турнірі. Призовий фонд заходу був за мірками кіберспорту вельми скромним і становив лише $10 000. Але перемога відкрила можливість для «джевелінок» задонатити благодійну організацію. Так $1 000 000 було передано на підтримку української охорони здоров'я - в організацію International Medical Corps.

  6. Зупинити воду і врятувати життя: 360 000 гривень

    Катастрофа на Каховській ГЕС стала шоком для українського суспільства, яке, здавалося, вже неможливо здивувати. Благодійний фонд Кріппи Максима MK Foundation відреагував на подію закупівлею надувних човнів і моторів до них для проведення рятувальних операцій. А NAVI вирішила допомогти в здійсненні ідеї благодійної організації «Зграя». Так було реалізовано «Місію Південь», під час якої збирали гроші на ліквідацію наслідків теракту.

  7. Свої для своїх: $10 000

    Кіберспортивне ком'юніті нагадує клуб однодумців, щоправда, дуже великий клуб. Коли Триноженко «ceh9» Арсеній, колишній гравець NAVI, вирішив продати на благодійному аукціоні свою медаль Intel Extreme Masters IV 2010, то Кріппа Максим не зміг пройти повз. Підприємець збільшив збори на 10 тисяч доларів США, тож медаль і послужила добру службу, і, можна сказати, залишилася в родині. Адже Триноженко працює в компанії Maincast, акціонером якої є Кріппа Максим.

  8. Кіберспорт спонсорує купівлю роботизованих платформ: 5 000 000 гривень

    «Народжених перемагати», а разом із ними і Максима Кріппу, сміливо можна назвати першими в усьому. Їм підкорився і перший світовий турнір серії Major з Counter-Strike 2. Левову частку призового фонду NAVI передала UNITED24 для купівлі роботизованих платформ.

    Внесок NAVI і Кріппи Максима в благодійність складно переоцінити. За свою активну допомогу організація отримує заслужені подяки, зокрема й від UNITED24. Нагороди символічні: з бахмутської солі та кримського черепашника, з піску Олешківської пустелі та вапняку Осокорівського кар'єру. Усе це не про гроші та матеріальні цінності, а про силу, стійкість, наполегливість і наполегливий рух уперед. У цьому кіберспортсмени та український народ схожі - вони народжені перемагати!